Hobby novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena bylinek

12. 2. 2018

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 - osivo a semena bylinek SEMO

Konopí seté technické KC Dora přinášíme v novinkách hobby sortimentu pro sezónu 2017/18. Technické konopí (Cannabis sativa L.) je teplomilná letnička vysokého vzrůstu vyžadující hlinité až hlinitopísčité půdy a má vyšší nároky na zálivku. Konopí seté technické pěstujeme z přímého výsevu, je vysoce rezistentní vůči chorobám a škůdcům. Konopí má široké spektrum využití od konopného čaje po oleje a masti, vyznačuje se léčivými účinky na lidský organismus. Upozorňujeme, že pěstování konopí setého na výměře nad 100 m2 podléhá ohlášení příslušným úřadům.

Bylinky SEMO

Vždy čerstvá bylinka neslouží jen jako dochucovadlo pokrmů, ale prospívá i našemu zdraví. Bylinky nemohou chybět v žádné moderní kuchyni. Do kategorie bylinky a léčivé rostliny jsme zařadili osivo a semena rostlin, kterými nejen zvýrazníme naše kulinářské umění, ale i posílíme imunitu našeho těla. Bylinky mají nízké nároky na pěstování, můžete je pěstovat na zahrádkách, terasách, balkónech i za okny vašich bytů. Osiva a semena bylinek a léčivých rostlin, které nabízíme v programu hobby, jsou určená pouze pro zahrádkáře a hobby pěstování. Kvalitní osivo a semena bylinek můžete nakoupit v našem eshopu.

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena bylinek

Sortiment osiva a semen bylinek jsme rozšířili o léčivou rostlinu konopí seté technické KC Dora. Vyzkoušejte její léčivé účinky nejen na vlastní kůži. Technické konopí (Cannabis sativa L.) jsou dvoudomé rostliny se vztyčenými lodyhami, dělíme je na samičí rostliny, které jsou nižší, ale za to hutnější a samčí rostliny, které jsou naopak vysoké a štíhlé. Lodyhy bývají vysoké asi 2,5 až 3 metry, při pěstování rychle přeroste všechny rostliny a plevely kolem, a je velmi odolné. Někdy jejich výška může dosáhnout až 5 metrů. Z této rostliny tedy lze čerpat konopné vlákno, olej a výživné semena. Technické konopí se vyznačuje pro průmysl jako výborná rostlina. Svými příznivými růstovými vlastnostmi (tenkým nevětveným stonkem) a téměř nulovým obsahem THC (max 0,2% podle norem EU). Z technického konopí využíváme hlavně dlouhé a pevné stonky v textilním průmyslu při výrobě konopné látky. Ze semínek konopí se získává olej, který má uplatnění v kosmetice, potravinách, k výrobě mazadel, mýdel a třeba i barev. O hobby použití technického konopí se dočtete dále v článku.

Konopí seté technické KC Dora (5926)

HOBBY, Bylinky - Konopí seté technické KC Dora, 5926 (Cannabis sativa L.) Konopí seté technické je teplomilná letnička vysokého vzrůstu vyžadující hlinité až hlinitopísčité půdy a má vyšší nároky na zálivku. Konopí seté technické pěstujeme z přímého výsevu, je vysoce rezistentní vůči chorobám a škůdcům. Má široké spektrum využití od konopného čaje po oleje a masti. Upozorňujeme, že pěstování konopí setého na výměře nad 100 m2 podléhá ohlášení příslušným úřadům. Stanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat o účincích konopí na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo na internetu.

Využití konopí setého

Konopí seté má široké spektrum využití.

Konopný čaj

Konopný čaj připravujeme ze směsi sušeného listu a květu. Využíváme jej při nespavosti, bolestech hlavy, migréně a bolestech kloubů.

Konopná mast

Konopná mast působí protizánětlivě, jedná se o přírodní analgetikum, pomáhá odstraňovat bolesti svalů a kloubů. Při pravidelném používání pomáhá téměř se všemi kožními problémy, jakými jsou lupénka, různé vyrážky, akné, opary, exémy, bodnutí hmyzem. Dá se použít pro vyhlazení pleti a částečné vyhlazení vrásek.

Konopné semínko

Konopné semínko má vysoký obsah bílkovin, proteinů a ideální poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Jeho užívání má příznivý vliv na správnou funkci metabolismu. Má blahodárný vliv na nehty, vlasy a kůži. Semínko je možné přidávat prakticky do všech jídel při vaření i pečení a díky své oříškové chuti je také chutnou přísadou do studených pokrmů. Konopné semínko je také výživným krmením pro exotické ptactvo.

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena SEMO

Facebooktwittergoogle_plus