Hobby novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena květiny letničky

19. 2. 2018

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 - Svazenka shloučená Fiona (9949)

Hobby sortiment osiva a semen květin letniček jsem rozšířili o následující květiny – aksamitník rozkladitý Straweberry Blonde, ostálka Cherry Double a svazenka shloučená Fiona. Květiny letničky jsou ozdobou každé zahrádky, kde je dostatek slunce, a zpestří zahradu až do podzimu. Skrývají v sobě tolik barev, tvarů a množství využití. Životní cyklus květiny letničky od výsevu po uhynutí trvá jeden rok. Letničky mají široké uplatnění, používají se do kytic a vazeb květin, k výsadbě mezi květiny trvalky – do skalek, hodí se i na sušení, některé ozdobí domácnost listem i plodem.

Květiny letničky

Květiny letničky potřebují hlavně dostatek světla a z počátku růstu i pravidelnou závlahu. Pro výsev se doporučuje lehčí propustná zemina, jílovité a mokré půdy nejsou příliš vhodné a mohlo by dojít k zahnívání kořenových krčků. Osivo květin letniček vyséváme do odpleveleného a kyprého záhonu do řádků nebo do špetek, lehce zasypeme a přimáčkněte. Až květiny narostou, můžeme je protrhat, aby se netěsnili na sebe, hlavně v případě vzejití více květin na jednom místě. Letničky s drobnějšími semeny je dobré předpěstovat, např. v truhlíku se substrátem a udržovat ho vlhký, a současně zajistit cirkulaci vzduchu větráním, aby nedošlo k zahnívání. Následně rostliny přesadit do sadbovačů nebo květináčů, nechat je narůst do sazenic, aby se daly po týdnu až dvou vysadit ven.

Osivo a semena květiny letničky

Velikost sortimentu květin letniček společnosti SEMO a.s. potěší každého zahrádkáře. Rozmanitost barev květin, výška rostlin, doby kvetení letniček i jejich následné užití do vázy nebo suché vazby jsou jen některé z důvodů, proč obohatit pěstování zeleniny na zahrádce i o okrasnou část, o květiny. Piktogramy na přední straně sáčku nám napoví, jaké stanoviště je pro kterou květinu letničku vhodnější, jde-li o popínavou rostlinu či vhodnou na následné sušení. Dalším údajem na přední straně sáčku je i orientační výška, kterou rostlina při optimálních podmínkách doroste. Volbou správných květin letniček docílíme toho, že nám naše kvetoucí zahrádka může dělat radost po celý rok.

Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena květiny letničky

Sortiment osiva a semen květin jsme pro letošní sezonu obohatili o aksamitník rozkladitý Strawberry Blonde s nevídanou lososovitou barvou květů, které během vegetace postupně mění svoji barvu. V bohatém sortimentu ostálek najdete letos krásnou, sytě růžovou pomponkovitou ostálku Cherry Double nebo jednoletou rostlinu Svazenka shloučená Fiona, která má pozdější nástup do kvetení oproti svazence vratičolisté, je vhodná na zelené hnojení a nenáročná na pěstování.

Aksamitník rozkladitý Strawberry Blonde (9507)

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 - Aksamitník rozkladitý Strawberry Blond (9507) Aksamitník rozkladitý Strawberry Blonde je bohatě kvetoucí letnička s nevídanou lososovou barvou, která se mění v průběhu vegetace. Výška rostliny je 20 až 25 cm. Tato letnička je určena na záhonové výsadby, obruby, do okenních truhlíků a ozdobných nádob. Je nenáročná na pěstování a bohatě kvete po celý rok.

Ostálka Cherry Double (9594)

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 - Ostálka Cherry Double (9594) Ostálka Cherry Double je prvním zástupcem nové série Zahara Double. Oproti sérii Zahara má dvě až tři řady okvětních lístků a květy jsou plnější. Bohatě kvetoucí rostliny mají kompaktní, keříčkový vzrůst. Rostlina kvete od července do prvních mrazů. Je ideální květinou pro záhony, díky dlouhé době kvetení a kompaktnímu růstu ji můžeme použít i do nádob. Vyžaduje plné slunce a lehčí, propustnou půdu. Odstraňováním odkvetlých květů zintenzivníme kvetení. Zinia marylandica je odolná k listovým chorobám ostálek i k padlí. Odrůda Zahara Cherry Double má jasně zářivé červené květy.

Svazenka shloučená Fiona (9949)

Hobby novinky v sortimentu 2017/18 - Svazenka shloučená Fiona (9949) Svazenka shloučená Fiona je jednoletá rostlina s pozdějším nástupem do kvetení oproti svazence vratičolisté (červen – červenec). Je nenáročná na pěstování, vhodná na zelené hnojení, díky bohatému kořenovému systému zlepšuje půdní strukturu. Vzhledem k pozdějšímu nástupu do kvetení velmi dobře doplňuje svazenku vratičolistou jako zdroj potravy pro opylovače. Můžeme ji vysévat vedle sebe za účelem včelí pastvy a prodloužení kvetení. Vhodný je i výsev obou směsí svazenek. Vyséváme od dubna, výsev je 1,5 až 2 gramy na m2.

Facebooktwittergoogle_plus