Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena bylinek

9. 1. 2017

Hobby novinky v sortimentu - osivo a semena bylinek SEMO

Vždy čerstvá bylina neslouží jen jako dochucovadlo pokrmů, ale prospívá i našemu zdraví. Bylinky nemohou chybět v žádné moderní kuchyni. Do kategorie bylinky a léčivé rostliny jsme zařadili ty osivo a semena rostlin, kterými nejen zvýrazníme naše kulinářské umění, ale i posílíme imunitu našeho těla. Bylinky mají nízké nároky na pěstování, můžete je pěstovat na zahrádkách, terasách, balkónech i za okny vašich bytů.
Osiva a semena bylinek a léčivých rostlin, které nabízíme v programu hobby, jsou určená pouze pro zahrádkáře a hobby pěstování. Sortiment osiva a semen bylinek jsem rozšířili o léčivou rostlinu jitrocel kopinatý, bylinka je určená na problémy s dýchacími cestami a dále velmi kompaktní bazalku Pokemon, která má vynikající aroma a chuť. Kvalitní osivo a semena bylinek můžete nakoupit v našem eshopu.

Bylinka jitrocel kopinatý (5918)

Hobby novinky v sortimentu - Jitrocel kopinatý (5918) Pěstování jitrocele není nijak náročné. Je to velmi přizpůsobivá plodina, nejvíce mu vyhovuje slunné místo, ale příliš suché a sluncem exponované místo naopak snižuje výnos, dobře snáší i zastínění. Preferuje hlubší, humózní, vlhké půdy, ale dobře se mu daří také v půdách lehčích. Jitrocel kopinatý vyséváme v dubnu do řádků 20 – 30 cm. Je dobré ho přihnojovat fosforečnými hnojivy a během vegetace také dusíkem. Přihnojení dusíkem zpožďuje kvetení, což je velmi žádoucí. Rostlina na jednom stanovišti vydrží řadu let, nevymrzá. V roce výsevu sklízíme 3krát, jakmile listy dorostou do sklizňové zralosti. Od druhého roku pěstování sklízíme listy jitrocele před kvetením rostlin několikrát do roka v období květen až srpen. Sušení listů jitrocele je složité, protože sebrané listy jsou náchylné k zčernání a znehodnocení účinné drogy (dojde k hydrolytickému rozkladu glykosidu aukubinu). Z toho důvodu se nedoporučuje sbírat listy polámané či zapařené. Pokud jsou listy správně usušené, měly by být lámavé a mít hnědozelenou až olivovou barvu. Pro správné sušení se doporučuje sušit ve vrstvách o maximální tloušťce 5 cm ve stínu, ale dá se předsušit i na slunci. Při sušení za umělé teploty se doporučuje sušit do 40 °C. Droga má mírně nahořklou svíravou chuť a je bez zápachu. Během vegetace sklízíme 3 až 4krát a z m2 můžeme sklidit až 0,4 kg suché drogy (listů). Účinná látka je náchylná ke kontaminaci a zničení, je proto třeba vyvarovat se nevhodného skladování.

Bylinka bazalka pravá Pokemon (5896)

Hobby novinky v sortimentu -  Bazalka pravá Pokemon (5896) Bylinka bazalka pravá Pokemon je v našem sortimentu druhou velmi kompaktní bazalkou typu Genovese s krátkými internodii. Silné listy mají intenzivní zelenou barvu, vynikající aroma a chuť. Odrůda je vhodná k pěstování v květináčích po celý rok. Osivo této bazalky je testováno na přítomnost „Fusarium oxysporum“, je ho tedy prosté, což je kromě kompaktního vzrůtu další výhoda této odrůdy. Bazalku pravou Pokemon jsme zařadili také do kolekce MINI zahrádka, která obsahuje odrůdy zeleniny, květin a bylinek kompaktního růstu pro pěstování v nádobách na balkónech a terasách. Jedná se hlavně o pěstování v omezených prostorách. Všechny odrůrdy jsou také vhodné pro pěstování v záhonech menších zahrad a vlivem bohatšího kořenového systému se pak rozrostou o něco více.

Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena SEMO

Facebooktwitter