Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena květiny trvalky

15. 1. 2017

Hobby novinky v sortimentu - osivo a semena květiny trvalky SEMO

Trvalky (pereny) označují skupinu víceletých nedřevnatých rostlin. Trvalky během svého života obvykle kvetou a mívají semena. Jde o zahradnický výraz zahrnující pěstované druhy a odrůdy vytrvalých bylin. Pojem pereny je synonymum pro termín trvalky ve smyslu vytrvalé, tzn. víceleté byliny nebo zahradní květiny. Nepříznivé vegetační podmínky jako je zima a sucho přečkají jen podzemní orgány – kořeny, oddenky, hlízy, cibule. Nadzemní orgány, listy a stvoly, u většiny trvalek odumřou. Podzemní části jsou zásobárnami živin a vody. Za vhodných vegetačních podmínek rostlina vyraší z neporušených podzemních částí. Do skupiny trvalek se nezařazují druhy, které nepřečkají zimu ve volné půdě a druhy, které se z pěstitelských důvodů musí každoročně přesazovat.

Květiny trvalky

Květiny trvalky patří mezi vděčné zahradní rostliny, péče o květiny trvalky není příliš náročná, po vysazení nevyžadují tolik péče jako květiny letničky.

Osivo a semena květiny trvalky

Velikost sortimentu květin trvalek a dvouletek společnosti SEMO a.s. potěší každého zahrádkáře. Rozmanitost barev květin, výška rostlin, velikost květů trvalek, doba kvetení i jejich použití na záhonech, v truhlících nebo na skalkách jsou dobré důvody, proč obohatit pěstování zeleniny na zahrádce i o okrasnou část, o květiny trvalky. Piktogramy na přední straně sáčku nám napoví, jaké stanoviště je nejvhodnější. Dalším údajem na přední straně barevného sáčku je i orientační výška, kterou rostlina při optimálních podmínkách doroste. Volbou správné květiny trvalky docílíme toho, že nám naše kvetoucí zahrádka může dělat radost po mnoho let.

Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena květiny trvalky

Sortiment květin trvalek jsme obohatili o miniviolku Sorbet YTT s květy, které postupně mění svou barvu od bílé, přes žlutou do fialové, prostě nemůžete nevyzkoušet.

Květina trvalka – miniviolka Sorbet YTT (9689)

Hobby novinky v sortimentu - Miniviolka Sorbet YTT (9689) Niniviolka Sorbet YTT je velmi atraktivní miniviolka. Zkratka YTT, která je z angličtiny, znamená včera, dnes a zítra. V praxi to znamená, že květy po rozkvětu postupně mění svou barvu. Na jedné rostlině je tedy škála barev. Tímto vytváří nádherné dekorativní výsadby. Je vhodná pro použití v truhlících, žardinách a na venkovní výsadby. V období květu má výborné pokrytí půdy, s více květy na každé rostlině. Zůstává kompaktní, méně prodlužuje jak v teplu, tak v chladu. Výborně přezimuje.

Hobby novinky v sortimentu – osivo a semena SEMO

Facebooktwitter