Kolekce osiva Jedlé květy

20. 4. 2017

Kolekce Jedlé květy

Kolekce Jedlé květy jsou novinkou v sortimentu pro rok 2016. To, že jíme i očima, je stará známá pravda. Nejen chuť, ale i vizuální vjemy umocňují náš požitek z jídla. Kolekcí Jedlé květy vám tuto část pomáháme připravit.

Lichořeřišnice větší – lze ji použít i jako náhražku kaparů

Jedlé jsou její listy, květy i poupata
Bylinka, která má antibiotické účinky, podporuje chuť k jídlu, ale současně působí jako slabé projímadlo. V kuchyni poupata lichořeřišnice mohou sloužit jako náhražka kaparů. Celá rostlinka má mírně ostré aroma, připomínající řeřichu. Nadrobno nakrájené listy můžeme dát do polévky, na chléb s máslem, do pomazánek i do zelených salátů. Krásnými květy lichořeřišnice můžeme ozdobit letní nápoje, ale i grilované maso.

Brutnák lékařský – chutná i kandovaný

V kuchyni využijeme jeho listy a květy
Bylince, která se pěstovala v klášterních zahradách, jsou připisovány močopudné, potopudné a protizánětlivé účinky. Údajně zahání také deprese. V kuchyni ji lze využít také jako koření. Mladé listy používáme do salátů, vaječných jídel, bylinkových nádivek. Jedlé květy se vyjímají jako „šperk“ i ve zmrazených kostkách ledu ve studených nápojích. Můžeme jimi zdobit zákusky i saláty.

Recept na kandované brutnákové květy

Vaječný bílek rozkvedláme a štětečkem naneseme na čisté květy (korunní plátky). Pak květy posypeme moučkovým cukrem a usušíme. Ke kandování se hodí i květy lichořeřišnice, okvětní plátky růží. Kandované květy uchováváme v zavařovací sklenici.

Miniviolka – skvostná i v kostce ledu

Výborná dekorace na talíř a k tomu modrá barva léta. Pokud květy potřeme bílkem a posypeme moučkovým cukrem, přichystáme si během léta „mražené“ květy. Budou se krásně vyjímat na moučnících.

Tykev cuketa – zkuste smažené květy

Smažené květy cukety jsou specialitou především v Itálii. Můžeme květy jen obalit v těstíčku a fritovat, čímž vynikne jejich kořeněná chuť. Květy můžete před fritováním ještě naplnit sýrem např. balkánským.

Přejeme dobrou chuť a „oku lahodící talíř“ s naší kolekcí

Facebooktwittergoogle_plus