Osivo a semena květiny letničky – novinky 2019/20

2. 2. 2020

Osivo a semena květiny letničky - novinky 2019/20

Osivo a semena květiny letničky – Životní cyklus květiny letničky od výsevu po uhynutí trvá jeden rok. Květiny letničky jsou ozdobou každé zahrádky, kde je dostatek slunce, a zpestří zahradu až do podzimu. Skrývají v sobě tolik barev, tvarů a množství využití. Letničky mají široké uplatnění, používají se do kytic a vazeb květin, k výsadbě mezi květiny trvalky – do skalek, hodí se i na sušení, některé ozdobí domácnost listem i plodem. Sortiment květin letniček jsme rozšířili o semínka následujících letniček – aksamitník vzpřímený Imperiale, nízký květinový koberec, ostrožka stračka Honour Mix a slunečnice roční Sun.

Osivo a semena květiny letničky – novinky 2019/20

V sortimentu květin reagujeme na aktuální požadavky Vás, našich zákazníků a vytvořili jsme na přání kolekci Květiny k řezu. V tomto případě se pohybujeme v položkách sortimentu pro profesionální pěstitele, proto věříme tomu, že tato kolekce potěší nejen zahrádkáře, ale také právě profesionální pěstitele. Konkrétně jsme zařadili ostrožku stračku (Delphinium consolida) s honosným názvem Honour Mix, vysoký aksamitník (Tagetes erecta) Imperiale směs, i v tomto roce jsme neodolali a přidali k našim sluníčkovým slunečnicím další krásku (Helianthus annuus) určenou k řezu – s názvem Sun.

Květiny letničky

Květiny letničky potřebují hlavně dostatek světla a z počátku růstu i pravidelnou závlahu. Pro výsev se doporučuje lehčí propustná zemina, jílovité a mokré půdy nejsou příliš vhodné a mohlo by dojít k zahnívání kořenových krčků. Osivo květin letniček vyséváme do odpleveleného a kyprého záhonu do řádků nebo do špetek, lehce zasypeme a přimáčkněte. Až květiny narostou, můžeme je protrhat, aby se netěsnili na sebe, hlavně v případě vzejití více květin na jednom místě. Letničky s drobnějšími semeny je dobré předpěstovat, např. v truhlíku se substrátem a udržovat ho vlhký, a současně zajistit cirkulaci vzduchu větráním, aby nedošlo k zahnívání. Následně rostliny přesadit do sadbovačů nebo květináčů, nechat je narůst do sazenic, aby se daly po týdnu až dvou vysadit ven.

Osivo a semena květiny letničky

Velikost sortimentu květin letniček společnosti SEMO a.s. potěší každého zahrádkáře. Květiny jsou ozdobou každé zahrádky. Rozmanitost barev květin, výška rostlin, doby kvetení letniček i jejich následné užití do vázy nebo suché vazby jsou jen některé z důvodů, proč obohatit pěstování zeleniny na zahrádce i o okrasnou část, o květiny. Piktogramy na přední straně sáčku nám napoví, jaké stanoviště je pro kterou květinu letničku vhodnější, jde-li o popínavou rostlinu či vhodnou na následné sušení. Dalším údajem na přední straně sáčku je i orientační výška, kterou rostlina při optimálních podmínkách doroste. Volbou správných květin letniček docílíme toho, že nám naše kvetoucí zahrádka může dělat radost po celý rok.

Aksamitník vzpřímený Imperiale (9530)

Osivo a semena květiny letničky - novinky 2019/20 - Aksamitník vzpřímený Imperiale (9530) Aksamitník vzpřímený Imperale (Tagetes erecta) z kolekce Květiny k řezu patří do nové série aksamitníků, dosahuje výšky 80 cm a kvete velkými plnými sytě žlutými a oranžovými květy. Pevné stonky mají nafialovělou barvu s nádechem bronzové barvy na listech.

Nízký květinový koberec (9986)

Osivo a semena květiny letničky - novinky 2019/20 - Nízký květinový koberec (9986) Nízký květinový koberec z kolekce Květinový koberec tvoří originální směs 26 jednoletých rostlin, vytvoří při správné péči oslňující výsledek v podobě kvetoucího koberce. Směs je namíchána nejen s ohledem na výšku, barevnost, dobu kvetení rostlin, ale i na vůni a celkovou estetičnost kvetoucí plochy. Směs je určená pro přímé setí. Doporučujeme výsevek od 2 do 5 gramů/m2. Termín setí je v březnu až květnu, s možností výsevu v červnu. Květinový koberec kvete od června do září. Počátek kvetení je 6 týdnů od výsevu a výška porostu je 20 až 40 cm. Tato směs je směsí letniček a je třeba ji vysévat každoročně na dobře připravenou půdu, pokud možno maximálně odplevelenou. Vzhled porostu se v průběhu vegetace mění, téměř každým dnem vypadá trochu jinak. Květinová směs je složena tak, aby se kvetení rozprostřelo do několika měsíců. Díky tomu je tato směs plná překvapení, vypadá odlišně v závislosti na klimatických podmínkách, typu půdy i termínu setí. Nechte se příjemně překvapit. Nízký květinový koberec můžeme také použít do popředí vyšších výsadeb.

Ostrožka Stračka Honour Mix (9191)

Osivo a semena květiny letničky - novinky 2019/20 - Ostrožka Stračka Honour Mix (9191) Ostrožka Stračka Honour Mix (Delphinium consolida) z kolekce Květiny k řezu, ostrožka je vysoká 90 cm a vyniká profesionálními vlastnostmi jako je kvalitní pevný a dlouhý stonek, barva a plnost květu a celková uniformita porostu. Tato směs je tvořena širokou kolekcí barev – od tmavomodré, přes světle modrou, růžovou, karmínovou, šeříkovou až po bílou. Vděčná květina k řezu na letní záhony. Je vhodná do čerstvých i sušených kytic, protože květy neztrácí sušením svou intenzitu barev.

Slunečnice roční Sun (9269)

Osivo a semena květiny letničky - novinky 2019/20 - Slunečnice roční Sun (9269) Slunečnice roční SUN z kolekce Květiny k řezu je vysoká až 180 cm a nevětví se. Dobou kvetení je velmi raná. Tmavý až černý střed květu je ohraničen středně až sytě žlutými jazykovitými květy. Do váz řežeme květy slunečnice na úplném počátku kvetení, takto uřezané nám vydrží nejdéle.

Facebooktwitter