Osivo a semena květiny letničky a trvalky – novinky 2020/21

15. 2. 2021

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Pestré léto (9983)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky – mimo stěžejního sortimentu zeleniny nabízíme také osivo a semena květin letniček a trvalek. V minulém článku jste získali přehled právě o novinkách v sortimentu zeleniny, které obohatily naši nabídku, a v tomto se dovíte více o novinkách z květin. Jsou krásné, moderní a žádané. Řeč je o přímých výsevech letniček a květinových loukách, u nás v SEMO zařazených do kolekce Květinový koberec. Mezi letničkami si můžete vybrat směs Pastelová romance nebo zářivou směs Tisíce světel. V mixu letniček a trvalek jsme pro Vás připravili směs Pestré léto a směs Květena venkova, která Vás alespoň na chvilku přenese do dětských let. Letos jsme doplnili kolekci Nektar pártyVíceletou směs pro opylovače, navrženou ve spolupráci s entomology a včelaři, která potěší nejen naše oko, ale i hmyz kolem nás.

Všechny hobby novinky osiva a semen

Všechny hobby novinky v sortimentu osiva a semen najdete v samostatné kategorii Novinky v sortimentu 2020/2021 nebo v úvodu PDF souboru Hobby ceník ČR 2020-21.

Květiny letničky

Květiny letničky potřebují hlavně dostatek světla a z počátku růstu i pravidelnou závlahu. Pro výsev se doporučuje lehčí propustná zemina, jílovité a mokré půdy nejsou příliš vhodné a mohlo by dojít k zahnívání kořenových krčků. Osivo květin letniček vyséváme do odpleveleného a kyprého záhonu do řádků nebo do špetek, lehce zasypeme a přimáčkněte. Až květiny narostou, můžeme je protrhat, aby se netěsnili na sebe, hlavně v případě vzejití více květin na jednom místě. Letničky s drobnějšími semeny je dobré předpěstovat, např. v truhlíku se substrátem a udržovat ho vlhký, a současně zajistit cirkulaci vzduchu větráním, aby nedošlo k zahnívání. Následně rostliny přesadit do sadbovačů nebo květináčů, nechat je narůst do sazenic, aby se daly po týdnu až dvou vysadit ven.

Osivo a semena květiny letničky

Velikost sortimentu osiva a semen květin letniček společnosti SEMO a.s. potěší každého zahrádkáře. Květiny jsou ozdobou každé zahrádky. Rozmanitost barev květin, výška rostlin, doby kvetení letniček i jejich následné užití do vázy nebo suché vazby jsou jen některé z důvodů, proč obohatit pěstování zeleniny na zahrádce i o okrasnou část, o květiny. Piktogramy na přední straně sáčku nám napoví, jaké stanoviště je pro kterou květinu letničku vhodnější, jde-li o popínavou rostlinu či vhodnou na následné sušení. Dalším údajem na přední straně sáčku je i orientační výška, kterou rostlina při optimálních podmínkách doroste. Volbou správných květin letniček docílíme toho, že nám naše kvetoucí zahrádka může dělat radost po celý rok.

Květiny trvalky

Květiny trvalky (pereny) označují skupinu víceletých nedřevnatých rostlin. Trvalky během svého života obvykle kvetou a mívají semena. Jde o zahradnický výraz zahrnující pěstované druhy a odrůdy vytrvalých bylin. Pojem pereny je synonymum pro termín trvalky ve smyslu vytrvalé, tzn. víceleté byliny nebo zahradní květiny. Nepříznivé vegetační podmínky jako je zima a sucho přečkají jen podzemní orgány – kořeny, oddenky, hlízy, cibule. Nadzemní orgány, listy a stvoly, u většiny trvalek odumřou. Podzemní části jsou zásobárnami živin a vody. Za vhodných vegetačních podmínek rostlina vyraší z neporušených podzemních částí. Do skupiny trvalek se nezařazují druhy, které nepřečkají zimu ve volné půdě a druhy, které se z pěstitelských důvodů musí každoročně přesazovat.

Osivo a semena květiny trvalky

Velikost sortimentu osiva a semen květin trvalek a dvouletek společnosti SEMO a.s. potěší každého zahrádkáře. Rozmanitost barev květin, výška rostlin, velikost květů trvalek, doba kvetení i jejich použití na záhonech, v truhlících nebo na skalkách jsou dobré důvody, proč obohatit pěstování zeleniny na zahrádce i o okrasnou část, o květiny trvalky. Piktogramy na přední straně sáčku nám napoví, jaké stanoviště je nejvhodnější. Dalším údajem na přední straně barevného sáčku je i orientační výška, kterou rostlina při optimálních podmínkách doroste. Volbou správné květiny trvalky docílíme toho, že nám naše kvetoucí zahrádka může dělat radost po mnoho let.

Pastelová romance (9981, letničky)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Pastelová romance (9981) Pastelová romance je jemně až nostalgicky barevná směs, která po celou dobu kvetení udržuje dokonalou souhru barev tón v tónu. Jemnost barev přechází od bílé přes světle růžovou, starorůžovou až po fialovou barvu. Vyséváme každoročně v květnu až červnu. Z kvetoucího koberce se můžeme těšit od července do září. Výška rostlin je 40 až 60 cm. Směs je složena z 11 letniček, např.: zeměžluč, chrpa, nízká krásenka, nízký šater, slézovka, koukol polní, svazenka modrá, statice, atd.

Tisíce světel (9982, trvalky)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Tisíce světel (9982) Tisíce světel – hra světel a barev, to je květinový koberec v teplých odstínech žluté, oranžové a žhnoucí červené barvy, který nám navozuje pocit bezpečí a klidného teplého večera. Jako projasnění teplých odstínů působí fragment bílé barvy v podobě cínie a máku. Vyséváme každoročně v květnu až červnu, kvete v červnu až září. Výška rostlin je 40 až 60 cm. Směs Tisíce světel je složena z 16 letniček, např.: cínie, aksamitník, plamenka, krásenka, koniklec, krásnoočko, mák, lupina, atd.

Pestré léto (9983, směs letniček a trvalek)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Pestré léto (9983) Směs 16 druhů letniček a 17 trvalek vytváří nezaměnitelnou bohatost barev a variabilitu květů. Přesto barevný mix poměrně jemných odstínů navozuje pocit vzdušnosti a lehkosti, jaký nám přináší léto. To, že je léto i pestré a hravé, nám svou sytější barvou ukáže krásnoočko, hvozdík i chrpa. Vyséváme v dubnu až červnu nebo v září až listopadu. Doporučený výsevek pro jarní výsev 2 až 5 g/m2, pro podzimní 3 až 6 g/m2. Z jarního výsevu kvete směs od léta a pak následující roky od jara. Z podzimního výsevu kvete koncem jara a pak další roky. Výška květinového koberce je 20 až 60 cm. Složení směsi: Chrpa, chejr, koniklec, trýzel, večernička přímořská, kravinec španělský, kopretina, černucha, aksamitník, mydlice, řebříček, krásnoočko, mák, hvozdík bradatý, atd.

Květena venkova (9984, směs letniček a trvalek)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Květena venkova (9984) Květena venkova je přirozená směs 10 druhů letniček a 5 trvalek evokující vzpomínky na květiny našeho dětství. Kdo by neznal kopretiny, které ozdobí louku na přelomu května až června, Monetovy rudé vlčí máky a tajemstvím zahalený koukol. Jedná se o vyšší květinovou směs dosahující až 1 metru. Květenu venkova vyséváme v březnu až červnu nebo od září do listopadu. Doporučený výsevek pro jarní výsev je 2 až 5 g/m2, pro podzimní zase 3 až 6 g/m2. Z jarního výsevu kvete od léta a pak následující roky od jara. Výška květinového koberce je 50 až 100 cm.

Víceletá směs pro opylovače (9979, směs letniček a trvalek)

Osivo a semena květiny letničky a trvalky - novinky 2020/21 - Víceletá směs pro opylovače (9979) Víceletá směs pro opylovače je trvalkový květinový mix a byl vytvořen ve spolupráci s entomologem Jeromem Yvernaultem a se včelaři. Rozmanitost druhů zajišťuje jeho vhodnost pro mnoho typů půdy. Víceletá směs pro opylovače je ideální pro všechny druhy hmyzu a malých živočichů, zajišťuje jim úkryt a bohatý zdroj potravy. Odrůdy jsou vybrány pro jejich vysokou produkci nektaru a jejich vůni. Vyséváme v březnu až dubnu nebo srpnu až listopadu, kvetení je pak z jarního výsevu od léta a pak následující roky od jara. Výška směsi je 40 až 70 cm. Směs je složena z 23 letniček a 27 trvalek, např.: nocenka zahradní, hvozdík bradatý, hadinec obecný, svazenka eseda, pomněnka, kohoutek, večernice vonná, chrpa polní, chejr vonný, pupalka, chrpa luční, krásnoočko, lupina, kopr, měsíčnice, řebříček, krásenka, náprstník, atd.

Facebooktwitter