Profi novinky v sortimentu – osivo a semena zeleniny SEMO

1. 1. 2017

Profi novinky v sortimentu - osivo a semena zeleniny SEMO

SEMO nabízí kvalitní osivo a semena zeleniny pro profesionální pěstitele, pro které je pěstování zeleniny hlavním zdrojem příjmů. Kvalitní osivo a semena od firmy SEMO jsou klíčem k úspěchu. Jako každý rok Vám přinášíme novinky v sortimentu osiva a semen zeleniny pro profi pěstování. Poskytujeme také pomoc profesionálním pěstitelům zeleniny nejen v podobě kvalitního osiva a semen, ale i v rámci doprovodných služeb souvisejícím s pěstováním zeleniny.

Kedluben Sparta F1 (p0331)

Profi novinky v sortimentu - Kedluben Sparta (p0331) Tento oblíbený poloraný kedluben (cca 70 dní od výsadby), vhodný opravdu pro celoroční pěstování, je zpátky. Poskytuje větší, ploše kulovité bulvy, které nedřevnatí a jsou velmi odolné k praskání. Osivo Sparty dobře snáší vysoké, ale i nízké teploty. Pro tyto vlastnosti se hodí jak pro jarní, tak i pro i letní výsevy. To ale zdaleka není vše. Odrůdu Sparta zdobí polovzpřímené zdravé olistění i vysoká tolerance k horším světelným podmínkám. Díky těmto vlastnostem ji můžeme doporučit i pro srpnové až zářijové výsadby v nevytápěných fóliových krytech. Sparta dobře snáší krátkodobé přímrazky, takže sklizeň můžeme prodloužit až do nástupu trvalejších mrazů.

Kedluben Purpuran F1 (p0367)

Profi novinky v sortimentu - Kedluben Purpuran (p0367) Náš nový hybridní modrý kedluben, který je o cca 10 dní pozdnější než populární Modrava F1. Kedluben Purpuran má mohutnější habitus a větší ploše kulovitou bulvu s velmi vysokou odolností ke dřevnatění, praskání i zelenání. Dužnina je velmi jemná a chutná. Osivo Purpuranu je především určeno pro polní pěstování na jaře i na podzim.

Petržel Efez (p3006)

Profi novinky v sortimentu - Petržel Efez (p3006) Polopozdní výnosná odrůda kořenové petržele. Její kořeny jsou jen slabě rýhované, vyrovnané, se svěží bílou barvou. Díky výbornému zdravotnímu stavu je Efez vhodný pro dlouhodobé skladovaní. Výrazná tolerance k padlí i alternáriu činí Efez ideální i pro celoroční svazkování.

Fazol Petronila (p0951)

Profi novinky v sortimentu - Fazol Petronila (p0951) Bělosemenná, poloraná odrůda fazolu vyššího keříčkovitého typu, pěstovaná na semeno. Výška rostliny je 50 až 60 cm. Středně dlouhé lusky (8 až 10 cm) jsou nasazeny v horní polovině rostliny a nedotýkají se půdy. Bílé semeno je středně velké, oválné s HTS 350 až 410 gramů. Suché semeno je vhodné pro potravinářské využití včetně konzervárenského zpracování. Petronila je velmi odolná k poléhání a má také velmi dobrou odolnost k antraknóze.

Tykev Laura (p4053)

Profi novinky v sortimentu - Tykev Laura (p4053) Raná odrůda typu máslové tykve s malým hruškovitým plodem o hmotnosti 1,0 až 1,5 kg. Malý semeník je umístěn pouze v hlavě plodu. Jasně oranžová dužnina má máslovou konzistenci a příjemnou oříškovou chuť. Používá se na pečení, přípravu polévek i kojeneckých příkrmů. Ranost je výraznou předností tohoto mini-butternutu. Výhodou je i dobrá násada (3 až 5 plodů na rostlině) a odolnost k padlí.

Tykev Nutria F1 (p4052)

Profi novinky v sortimentu - Tykev Nutria (p4052) Máslová tykev s netypickým ploše kulovitým plodem o hmotnosti 0,8 až 1,2 kg. Silná dužnina (3 až 5 cm) je v časné zralosti světle žlutá a dozrává do jasně oranžové barvy. Má příjemnou máslově-ořechovou chuť. Malý semeník tvoří jen zhruba jednu čtvrtinu celkového objemu plodu. Obdobně jako jiné máslové tykve se Nutria výborně hodí k pečení, přípravě polévek i kojeneckých příkrmů. Nutria vás překvapí vysokou násadou (5 až 8 plodů na rostlině) i odolností k padlí a Fusariu.

Tykev Baby Spaghetti (p4061)

Profi novinky v sortimentu - Tykev Baby Spaghetti (p4061) Raná, středně vzrůstná špagetová tykev s malými plody. Vegetační doba do zralosti prvních plodů je pouhých 90 dní, je tedy až o 20 dní ranější než tradiční špagetové tykve. Vyrovnané, atraktivní, žlutooranžové plody oválného tvaru váží 0,4 až 0,6 kg. Dužnina se při plné zralosti dělí na nitkovité žlutooranžové špagety s vynikající oříškovou příchutí. Baby Spaghetti Vás při pěstování překvapí opravdu velmi vysokým výnosem 15 až 20 plodů na jedné rostlině.

Paprika roční Carolina Reaper (p2570)

Profi novinky v sortimentu - Paprika roční Carolina Reaper (p2570) Velmi vzrůstná a při venkovním pěstování velmi pozdní, extrémně pálivá paprika. Plody jsou nepravidelné, velmi svraštělé, 6 až 8 cm dlouhé a 3 až 4 cm široké. V botanické zralosti mají krvavě červenou barvu. Je možné ji pěstovat v nádobách. Dne 19. 11. 2013 byla s 2.000.000 SHU zapsána jako nejpálivější paprika světa do Guinessovy knihy rekordů. Odsunula tak dosavadní rekordmanku v pálivosti papričku Trinidad Moruga Scorpion na druhé místo. Vznikla křížením papriky Bhut Jolokia (až do roku 2007 nejpálivější papričky světa) a červeného Habanera.

Profi novinky v sortimentu – osivo a semena SEMO

Facebooktwitter