SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena

7. 1. 2018

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - osivo a semena zeleniny

SEMO nabízí kvalitní osivo a semena zeleniny pro profesionální pěstitele, pro které je pěstování zeleniny hlavním zdrojem příjmů. Kvalitní osivo a semena od firmy SEMO jsou klíčem k úspěchu. Jako každý rok Vám přinášíme novinky v sortimentu osiva a semen zeleniny pro profi pěstování. Poskytujeme také pomoc profesionálním pěstitelům zeleniny nejen v podobě kvalitního osiva a semen, ale i v rámci doprovodných služeb souvisejícím s pěstováním zeleniny.

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena

SEMO profi novinky v sortimentu pro rok 2017/18 rozšířil hrách setý dřeňový Johan, který je vhodný pro ruční i kombajnovou sklizeň, je rezistentní k padlí hrachovému, k fusáriovému vadnutí a k virové mozaice hrachu přenosné semenem PSbMV (Pea Seed-borne Mosaic Virus). Rajče tyčkové Jahodo (SM-JAH) je určeno především ke sklizni jednotlivých plodů. Jedná se o výnosné rajče, které netrpí předčasným opadem plodů. Nový raný řapíkatý celer Merlin se vzpřímeným, tmavě zeleným listem, je určen pro letní až podzimní sklizně – vysazujeme od poloviny května, jakmile pomine riziko přízemních mrazíků.

Paprika roční sladká Spiralus je tenký a sladký „beraní roh“ typu Edes Spiral. Plody dlouhé 20 až 25 cm jsou v technické zralosti smetanové, v botanické červené. Paprika je vhodná zejména ke sterilaci celých plodů bez předchozího odstraňování semen. Velmi raná hybridní ředkvička Katrena F1 je vhodná pro celoroční pěstování, s nízkou, pevnou natí a jemným kořínkem. Mohutná kulovitá bulvička je tmavočervená, dužnina je jemná, křupavá. Super sladká kukuřice setá cukrová Luminox F1 ze šlechtitelské dílny firmy Zelseed je velmi raný hybrid s velkým klasem. Je vhodná pro ruční sklizeň celých klasů a prodej na čerstvý trh.

Raná tykev cuketa Emperol F1 (SM 1109/16) s kratšími, světle zelenými plody plodí rovnoměrně a je velmi výnostná, zejména při sklizni „baby“ plodů. Vegetační doba od výsevu do první sklizně cca 60 dní, doporučený spon 150 × 100 cm. Naše nová, velmi raná okurka setá salátová Marlen F1 (SM 4/13) s vyrovnaně probarveným, tmavě zeleným plodem. Plody této okurky seté salátové nepřerůstají a jsou geneticky nehořké. Marlen je profesionální salátovka pro pěstování na poli i ve fóliovnících. Všechny profi novinky v sortimentu osiva a semen pro rok 2017/18 najdete v samostatné kategorii Novinky v sortimentu 2017/2018.

Hrách setý dřeňový Johan (p1042)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Hrách setý dřeňový Johan (p1042) Nová, středně raná, velmi výnosná odrůda dřeňového hrášku. Má dlouhý, rovný lusk, ve kterém je průměrně 8 až 10 velkých, tmavě zelených zrn. Hrách setý dřeňový Johan je velmi vhodný pro ruční i kombajnovou sklizeň. Je rezistentní k padlí hrachovému, k fusáriovému vadnutí a k virové mozaice hrachu přenosné semenem PSbMV (Pea Seed-borne Mosaic Virus).

Rajče tyčkové Jahodo (SM-JAH) (p3279)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Rajče tyčkové Jahodo (p3279) Název této rané odrůdy rajče tyčkového s bujnějším vzrůstem vychází z tvaru i velikosti jejích plodů. Ty jsou opravdu jahodové s typickým žebrováním. Plody jsou sladké ale při tom dlouhodobě skladovatelné (typ LSL) a velmi odolné k praskání. Rajče tyčkové Jahodo je určeno především ke sklizni jednotlivých plodů. Jedná se o výnosné rajče, které netrpí předčasným opadem plodů.

Celer Merlin (p0443)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Celer Merlin (p0443) Nový raný řapíkatý celer se vzpřímeným, tmavě zeleným listem. Je určen pro letní až podzimní sklizně – vysazujeme od poloviny května, jakmile pomine riziko přízemních mrazíků. Sklizeň cca 80 dní od výsadby. Merlin má dlouhé, sytě zelené listy se silnými světlejšími řapíky. Je to velmi výnosný celer pro čerstvý trh, případně i pro průmyslové zpracování. Jeho podstatnou předností je i vysoká tolerance k Septorióze a vybíhání do květu.

Paprika roční sladká Spiralus (p2512)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Paprika roční sladká Spiralus (p2512) Tenký a sladký „beraní roh“ typu Edes Spiral. Plody dlouhé 20 až 25 cm jsou v technické zralosti smetanové, v botanické červené. Paprika je vhodná zejména ke sterilaci celých plodů bez předchozího odstraňování semen. Paprika roční sladká Spiralus se velmi dobře „natáčí“ do pětilitrových sklenic – nepraská. V porovnání se svým maďarským konkurentem má Spiralus mírně vyšší vzrůst a delší plody.

Ředkvička Katrena F1 (p3448)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Ředkvička Katrena (p3448) Velmi raná hybridní ředkvička vhodná pro celoroční pěstování, s nízkou, pevnou natí a jemným kořínkem. Mohutná kulovitá bulvička je tmavočervená, dužnina je jemná, křupavá. Tvarová vyrovnanost bulviček je velmi vysoká. Tento hybrid je určen především pro rané polní pěstování s využitím nakrývání netkanou textilií a pro podzimní sklizně ze srpnových a zářijových výsevů. Ředkvička Katrena je odolná k vykvétání, a tedy vhodná i pro letní výsevy.

Kukuřice setá cukrová Luminox F1 (p1730)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Kukuřice setá cukrová Luminox (p1730) Super sladká kukuřice ze šlechtitelské dílny firmy Zelseed. Její nejpodstatnější výhodou je ranost – jedná se o velmi raný hybrid (o cca 7 dní ranější než Noa F1). Atraktivní, dobře olistěný klas je přitom poměrně velký – délka 19 až 21 cm, hmotnost 200 až 280 gramů. Zrno ve voskové zralosti je velmi sladké a chutné. Díky své ranosti a odolnosti k nízkým teplotám je kukuřice setá cukrová Luminox vhodná nejen pro klasické polní výsevy, ale také pro výsadbu na pole, případně, pro extrémně rané sklizně i do fóliovníku. Tento hybrid je určen především pro ruční sklizeň celých klasů a prodej na čerstvý trh.

Tykev cuketa Emperol F1 (SM 1109/16) (p0615)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Tykev cuketa Emperol (p0615) Raná tykev cuketa s kratšími, světle zelenými plody. Plody jsou lehce žíhané a sklízíme je v optimální délce 15 až 20 cm. Plodí rovnoměrně a je velmi výnosná – zejména při sklizni „baby“ plodů. Vegetační doba od výsevu do první sklizně cca 60 dní, doporučený spon 150 × 100 cm.

Okurka setá salátová Marlen F1 (SM 4/13) (p2409)

SEMO profi novinky v sortimentu 2017/18 - Okurka setá salátová Marlen (p2409) Naše nová, velmi raná salátovka s vyrovnaně probarveným, tmavě zeleným plodem. Plody okurky seté salátové Marlen nepřerůstají a jsou geneticky nehořké. Marlen je profesionální salátovka pro pěstování na poli i ve fóliovnících. Mezi její přednosti patří vysoká násada tvarově i barevně vyrovnaných plodů a výborný zdravotní stav – rezistence (HR) k virové mozaice okurek, černi okurek i antraknóze a vysoká tolerance (IR) k padlí i plísni okurkové.

Profi novinky v sortimentu 2017/18 – osivo a semena

Facebooktwittergoogle_plus