O společnosti

Firma SEMO byla založena v roce 1994 jako společnost s ručením omezeným a od dubna 2009 podniká jako akciová společnost. SEMO a.s. sídlí ve Smržicích, okres Prostějov. Společnost SEMO a.s. je významná česká společnost zabývající se šlechtěním, produkcí a prodejem osiv zeleniny, květin, léčivých a aromatických rostlin. Navázala na více než 50letou tradici místního šlechtění, která je spojena s bývalou Šlechtitelskou stanicí zeleniny.

Šlechtitelský program se zaměřuje především na zeleninu plodovou a kořenovou, salát, cibuli a zahradní hrášek. Zakládáme si na vysoké kvalitě své produkce. Každé osivo, které opouští naše brány, musí splňovat naše firemní normy, které jsou v případě klíčivosti i čistoty výrazně přísnější, než stanovuje vyhláška MZE a normy EU. Požadavky na PROFI osivo jsou nejnáročnější a na jeho přípravu používáme pouze ty nejlepší partie. Samozřejmostí je vysoká úroveň skladování a pravidelná kontrola kvality skladovaných osiv. Obchodní politika je založená na kvalitě prodávaných osiv i na propracovaném servisu pro naše zákazníky.

 

Podporujeme nebo jsme členy organizací

Českomoravská šlechtitelská a semenářská asociace

ČMŠSA
Českomoravská šlechtitelská a semenářská asociace je profesní sdružení výzkumných, šlechtitelských a semenářských firem. Byla založena v roce 1993 a více než 25 let funguje v oboru šlechtění a semenářství. Členskou základnu tvoří 61 řádných členů, 2 spolupracující členové a 9 fyzických osob.

 

Facebooktwitter