HOBBY, Květiny letničky - Citlivka, 9407 (Mimosa pudica)
HOBBY, Květiny letničky – Citlivka, 9407HOBBY, Květiny letničky – Citlivka, 9407

Citlivka

Keříčkovitá letnička dorůstající výšky 30 cm, kvete růžovými květy už v prvním roce. Uplatní se jako pokojová i balkónová rostlina.

27,49 Kč s DPH

(23,90 Kč bez DPH)

Barevné sáčky – 0,3 g

Není skladem

Katalogové číslo: 9407 Kategorie: , , , , Štítky: , ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Keříčkovitá letnička dorůstající výšky 30 cm, kvete růžovými květy už v prvním roce. Ideální pro seznámení dětí s životem rostlin. Rostlina je zvláštní především svou seismonastií (pohyb na základě podráždění – po doteku sklápí listy) a nykonastií (spánkový pohyb), kdy v noci sklápí listy ke stonku. Uplatní se jako pokojová i balkónová rostlina. Pěstebně nenáročná, snese i polostín v bytě. Semínka mají specifické požadavky na klíčení. Osivo namočte na 24 hodin do vody 40 °C teplé, nádobu umístěte na teplé místo (topení, slunné místo). Poté vysejte osivo do kvalitního výsevního substrátu a jenom zlehka zasypte. Optimální teplota pro klíčení je 20 – 30 °C, doba klíčení 14 – 21 dní.

Další informace

Výrobce

SEMO

Název latinsky

Mimosa pudica

Název slovensky

Citlivka obyčajná

Kolekce

KURIOZITY

Obsah

0,3 g

Cenová skupina

3

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Položit dotaz

16+15=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.