HOBBY, Ostatní - Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33
novinka
HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33HOBBY, Ostatní – Katalog hobby 2022 – 2024, 8998-33

Katalog hobby 2022–2024

Katalog Hobby 2022-2024 – 17. vydání celobarevného průvodce sortimentem společnosti SEMO a.s. Základem jsou osvědčené odrůdy osiv zeleniny, květin a bylinek, doplněné o novinky.

79,99 Kč s DPH

(66,11 Kč bez DPH)

Kusové – 1 ks

Skladem

Katalogové číslo: 8998-33 Kategorie: , , , Štítky: , , ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Katalog hobby 2022–2024 – s potěšením a zároveň s neskonalou pokorou k naší profesi Vám představujeme nový barevný katalog, který zahrnuje kompletní a ucelený sortiment semen zeleniny, bylinek a květin. Jako každý rok se i letos můžete těšit na novinky, z nichž většina je z našeho šlechtění.

Věnujeme se oboru, kde stoprocentně platí pravidlo – co vyšleš, to dostaneš. A neplatí to jen v zahradničení a obchodě, ale především ve šlechtění. Šlechtění je dlouhodobý proces, takže to někdy trvá déle a někdy naopak překvapíme. Dovolíme si opět připomenout, že pracujeme s přírodou, takže i při výrobě osiva „není každý den posvícení”. Někdy je sucho, jindy naopak mokro, někdy nás překvapí tornádo nebo škůdci. A muže se stát, že i přes optimální podmínky pro výrobu osiva se ho sklidí méně, nebo se u něho potýkáme s nižší klíčivostí. Stále se učíme. Ještě mne napadají tři slova – úcta, respekt, spolupráce, a to bez ohledu na sezónu, která vždy přináší nové výzvy a jejich řešení, nové nápady, ale i úskalí. Chceme Vám i touto cestou poděkovat, že právě ona slova jsou součástí našeho obchodního partnerství, kterého si již dlouhá léta vážíme. A k tomu přistupuje i pokora, kterou nás zahradničení stále učí.

Novinky v sortimentu osiva a semen

Novinky, které v letošním roce obohatí náš sortiment, jsou již tradičně především výsledkem našeho šlechtění.

Salát hlávkový

Do sortimentu hlávkových salátů jsme doplnili další odrůdy, a to Titanus, SafírusSmaragdus, jejichž společným znakem je výborný zdravotní stav včetně odolnosti k plísni salátové a podehnívání.

Papriky

Sortiment paprik pak přímo „hoří“ novinkami. Papriky, které Vám představíme, zaujímají dle pálivosti své místo na stupnici SHU a některé odrůdy se umístily opravdu hodně vysoko. Začněme ale mírně pálivou paprikou Somborius F1. Papriky tohoto typu „somborka“ jsou velice populární na Balkáně a její plody jsou vhodné nejen pro přímý konzum, ale především pro plnění a další kulinářské účely. Krátký „banana“ typ papriky Srilanus F1, který se řadí se svými 12 000 SHU mezi středně až silně pálivé papriky jistě osloví milovníky šťavnatých, pikantně pálivých paprik. Budeme-li se pohybovat po stupnici pálivosti výše, narazíme na nádhernou papričku Pumpkin s pálivostí okolo 120 000 SHU. Tvar jejích dekorativních plodů nám, již dle názvu odrůdy, připomíná podzimní dýněčky. Je vhodná k dochucování pokrmů, a díky tvaru ji můžeme skvěle využít i k dekoraci. Sortiment paprik uzavírá naše vlastní selekce extrémně silně pálivých paprik Bhut Jolokia hned ve třech barvách – červené, oranžovéžluté. Pálivost těchto paprik je okolo 1 050 000 SHU a jsou vhodné k vaření indických a čínských pokrmů, k nakládání či sušení, nebo přípravě pálivých omáček.

Okurky

Do sortimentu okurek jsme přidali odrůdu Najada F1, která je první naší okurkou vhodnou do nádob a kolekci, kterou tato odrůda v letošním roce otevře, jsme nazvali Do nádob. Najada F1, i když patří mezi nakládačky, je výbornou okurkou k přímému konzumu a do salátů.

Bylinky

Bylinkový sortiment rozšiřuje kompaktní červenolistá bazalka Purple Ball, zařazená do MINI kolekce. Odrůda je tedy vhodná i do truhlíků a květináčů, kde prozáří a provoní naše terasy a pokud ji využijeme v kulinářství, zpestříme si jídlo nejen typickou bazalkovou chutí, ale i barvou.

Letničky

V sortimentu květin si směsi letniček, které můžeme pěstovat z přímého výsevu, podmanily trh a staly se „hvězdami“ zahrádkářů i zahradníků. Proto jsme mezi novinky zařadili další barevné letničky. Najdete je v kolekci Květinový koberec pod názvy Jahody se šlehačkouModrobílé nebe. Barvy květin určitě snadno odvodíte od názvů směsí. Také jsme doplnili kolekci Květiny k řezu o směs devatenácti letniček, nesoucí příznačný název Letní váza. A pro ty, co se již na jaře nemohou dočkat prvních květů, je v kolekci MINI květina večernička (Večernička přímořská Spring Sparkle), která kvete již brzy z jara v šeříkové škále barev.

Kolekce Do nádob

Text se připravuje.

Pelety

Kromě standartního balení letos přidáváme k některým odrůdám nový druh baléní pelety. Pelety jsou malé kuličky, které vzniknou obalováním velice drobných semen speciální kaolinovou hmotou. Pelety se snáze vysévají a do peletovací hmoty je možno přidat látky, které chrání klíčící semeno, podobně jako je tomu u moření. Při klíčení obalová hmota praskne nebo je rozpuštěna a semínko pokračuje v růstu. Pelety mají vyšší nároky na vlhkost než klasické nahé semínko. Zalijte proto výsevní substrát více, než jste zvyklí a zabraňte jeho proschnutí v procesu klíčení. Doplnili jsme pelety k následujícím odrůdám: Celer bulvový Neon, Pór pravý Bystrín F1, Salát hlávkový Merkurion, Salát hlávkový Batavus, Salát hlávkový Maximo, Salát římský Gelbus, Salát listový Dubagold, Salát listový ZlatavaSalát listový Dark Roden.

Další informace

Výrobce

SEMO

Balení

Kusové

Obsah

1 ks

Cenová skupina

99

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Položit dotaz

18+9=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.