HOBBY, Bylinky - Měsíček lékařský, 5942 (Calendula officinalis L.)
HOBBY, Bylinky – Měsíček lékařský, 5942HOBBY, Bylinky – Měsíček lékařský, 5942

Měsíček lékařský

Letnička kvetoucí jasně oranžovými velkými úbory, květy sbíráme celé, sušíme pomalu ve stínu při teplotě do 35 °C, z květů se získává žluté potravinářské barvivo.

22,89 Kč s DPH

(19,90 Kč bez DPH)

Barevné sáčky – 1 g

Skladem

Pokud máte zájem o nákup většího množství (volně váženého) osiva, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese obchod@semo.cz nebo na telefonních číslech +420 582 301 900 nebo +420 582 301 902.

Katalogové číslo: 5942 Kategorie: , Štítky: ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Jednoletá bylina kvetoucí jasně oranžovými velkými úbory. Květy sbíráme celé, sušíme pomalu ve stínu při teplotě do 35 °. Z květů se získává žluté potravinářské barvivo, jako léčivá droga slouží při léčbě poruch žlučníku a jater, květy jsou součástí léčivých bylinných směsí pro vředové choroby žaludku. Zevně se používá měsíčková mast na hojení ran, v kosmetice na zjemnění pokožky a léčbu některých kožních chorob. Čaje a extrakty z mladých listů mají čistící a antiseptické účinky. Dobře roste v půdě chudé na dusík a na slunečném stanovišti.

Další informace

Výrobce

SEMO

Název latinsky

Calendula officinalis L.

Název slovensky

Nechtík lekársky

Obsah

1 g

Cenová skupina

2

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Položit dotaz

14+17=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.