HOBBY, Bylinky - Ostropestřec mariánský, 5944 (Silybum marianum (L.) Gaertn. syn. Carduus marianus L.)
HOBBY, Bylinky – Ostropestřec mariánský, 5944HOBBY, Bylinky – Ostropestřec mariánský, 5944

Ostropestřec mariánský

Jedno až dvouletá bodlákovitá bylina, 50 – 100 cm vysoká s bíloskvrnitými trnitými listy a purpurovými květy, které kvetou od července do září.

22,89 Kč s DPH

(19,90 Kč bez DPH)

Barevné sáčky – 3 g

Skladem

Pokud máte zájem o nákup většího množství (volně váženého) osiva, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese obchod@semo.cz nebo na telefonních číslech +420 582 301 900 nebo +420 582 301 902.

Katalogové číslo: 5944 Kategorie: , Štítky: ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Jedno až dvouletá bodlákovitá bylina, 50 – 100 cm vysoká s bíloskvrnitými trnitými listy a purpurovými květy, které kvetou od července do září. Mladé růžice působí také velmi dekorativně. Od září do října sklízíme zralé plody obsahující olej a směs flavonoidů. Využívá se při chorobách jater (obnovuje poškozenou tkáň) a žlučníku. Pozor, vzhledem k silným ostrým trnům je nutné při sklizni používat pracovní rukavice.

Další informace

Výrobce

SEMO

Název latinsky

Silybum marianum (L.) Gaertn. syn. Carduus marianus L.

Název slovensky

Pestrec mariánsky

Obsah

3 g

Cenová skupina

2

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Nejnovější související dotazy v poradně

Položit dotaz

18+13=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.