HOBBY, Zelenina - Vigna čínská Metro, 0941 (Vigna sinensis L. ssp. sesquipedalis)
HOBBY, Zelenina – Vigna čínská Metro, 0941HOBBY, Zelenina – Vigna čínská Metro, 0941

Vigna čínská Metro

Metro je botanicky Vigna čínská, lodyha je popínavá, lusky jsou tenké, dlouhé 40 – 100 cm, rovné až šavlovitě prohnuté, na povrchu hladké, tmavě zelené.

27,49 Kč s DPH

(23,90 Kč bez DPH)

Barevné sáčky – 6 g

Skladem

Pokud máte zájem o nákup většího množství (volně váženého) osiva, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese obchod@semo.cz nebo na telefonních číslech +420 582 301 900 nebo +420 582 301 902.

Katalogové číslo: 0941 Kategorie: , , Štítky: , ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Metro je botanicky Vigna čínská (V. sinensis, syn. V. unguiculata subsp. sesquipedalis). Lodyha je popínavá. Lusky jsou tenké, dlouhé 40 – 100 cm (odtud i archaický název dlouhatec čínský), rovné až šavlovitě prohnuté, na povrchu hladké, tmavě zelené. Semena jsou ledvinovitá, bílá. Semena se vysévají v první polovině května do sponu 40 × 40 cm po dvou rostlinách, k vhodné opoře. Je možné i před- pěstovat sazenice z dubnového výsevu. V průběhu vegetace pak musíme zajistit pravidelné kypření a odplevelování půdy. Kromě vyšších nároků na teplo, vyžaduje vigna i dostatek vláhy. Na půdu není příliš náročná. Podmínkou je ale její dobrá propustnost a spíše nižší obsah organických látek, protože v opačném případě dochází k nadměrnému růstu zelené hmoty. Vhodné je použití čerstvých lusků k vaření i sterilování. Italové tuto odrůdu někdy označují jako špagetovou, pro délku a štíhlost lusků.

Další informace

Výrobce

SEMO

Název latinsky

Vigna sinensis L. ssp. sesquipedalis

Název slovensky

Vigna čínska

Ošetření

osivo ošetřeno proti chorobám

Balení

Barevné sáčky

Obsah

6 g

Cenová skupina

3

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Položit dotaz

20+4=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.