HOBBY, Bylinky - Vrbovka malokvětá, 5963 (Epilobium parviflorum)
HOBBY, Bylinky – Vrbovka malokvětá, 5963HOBBY, Bylinky – Vrbovka malokvětá, 5963

Vrbovka malokvětá

Vrbovka malokvětá je v lidovém lékařství se používá k léčení prostatických potíží, obsahuje Sitosterin který má protizánětlivé účinky.

41,29 Kč s DPH

(35,90 Kč bez DPH)

Barevné sáčky – 0,05 g

Skladem

Pokud máte zájem o nákup většího množství (volně váženého) osiva, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese obchod@semo.cz nebo na telefonních číslech +420 582 301 900 nebo +420 582 301 902.

Katalogové číslo: 5963 Kategorie: , , , Štítky: , , ,
Facebooktwitter

Popis produktu

Vrbovka malokvětá je keříčkovitá trvalka až 80 centimetrů vysoká s malými, světlefialovými až růžovými květy. Daří se jí na vlhkých stanovištích. Nadzemní část rostliny sbírejte krátce před květem a během květu. Sušte ji na teplém, ale stinném místě. Kvete od července do září. Vrbovka malokvětá se v lidovém lékařství používá k léčení prostatických potíží. Sitosterin, který obsahuje, má protizánětlivé účinky a usnadňuje vyprazdňování moči při benigním (nezhoubném) zvětšení prostaty. Vodný extrakt z vrbovky je doporučován pro hojení zevních poranění. Sušenou nať (2 g ve formě nálevu, 150-ti ml vroucí vody zalít dávku drogy a po deseti minutách scedit) pít třikrát denně.

Další informace

Výrobce

SEMO

Název latinsky

Epilobium parviflorum

Název slovensky

Vrbovka malokvetá

Kolekce

Zelená lékárna

Obsah

0,05 g

Cenová skupina

4

Poradna

Poradna slouží pouze pro dotazy, které se týkají zaměření firmy SEMO, tzn. otázky na zeleninu, květiny, léčivé a aromatické rostliny. Dotazy mimo naši odbornost nebo odporující dobrým mravům budou bez zodpovězení odstraněné. V souladu s příslušnými ustanoveními Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, v platném znění, dáváte položením dotazu v poradně souhlas s použitím svojí e-mailové adresy pro obchodní a marketingové účely SEMO a.s., zejména pro účely zasílání obchodních sdělení.

Položit dotaz

17+13=

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů.