Chuť Asie

Chuť Asie - speciální kolekce zeleniny a květin

Kolekce Chuť Asie, se kterou se chcete toulat po světě. Představujeme Vám v ní zeleniny, které jsou pro nás netradiční, ale přesto mají všechny předpoklady stát se stálicemi českých zahrádek a kuchyní. Vybrali jsme pro Vás ze sortimentu Dálného východu zeleniny, které vynikají chutí či křehkostí, mají vysoké nutriční hodnoty nebo jsou pro nějakou vlastnost zajímavé a netradiční. Věříme, že zelenina z kolekce Chuť Asie obohatí české zahrady i stoly. Kupte si osivo a semena naší kolekce a vyzkoušejte, jakou mají tyto netradiční zeleniny chuť.

více informací méně informací

Kolekce Chuť Asie

Do kolekce Chuť Asie jsme zařadili: Chryzantéma Maiko je rychle rostoucí, nenáročná, s výrazně členitými listy, které mají výrazně chryzantémovou chuť a aroma, u starších listů výraznější. Čínské zelí Cash F1 (typ Pak-Choy) – řapíky jsou vhodné pro přípravu čerstvých listových salátů i pro tepelné zpracování, výborné do asijských polévek. Hořčice čínská Komatsuna – rostliny mají zelené listy s výraznou hořčičnou chutí, listy se v raném stadiu využívají na salát, dospělé se upravují dušením. Hořčice čínská Red Giant má zelené listy s antokyanovým podbarvením a červená žebra, někdy jsou červené celé listové čepele, mají mimořádně křenovou chuť. Laskavec trojbarevný Green Leaf Vegetable je zelenolistá odrůda vhodná pro použití za čerstva na saláty či k dušení, úprava jako špenát, v zimním období lze pěstovat i v truhlících. Mibuna – na jaře, v létě a na podzim potřebuje od setí do sklizně 30 až 40 dní, v zimě 50 až 60 dní. Mibuna je vhodná i pro zimní rychlení v truhlících. Mizuna je japonská lahůdková zelenina, od března do října je doba od výsevu do sklizně 30 až 40 dní, v zimním období se prodlužuje až na 60 dní. Okurka setá salátová hadovka Avantgarde F1 je první český hybrid Burpless typu, má štíhlé, ale ostnité plody se vyznačují pevnou ale velice křehkou strukturou a výtečnou chutí. Perila křovitá má listy zelené a červené, které sklízíme probírkou vyštipováním, jedná se o jednoletou rostlinu, dobře se jí daří na slunných místech. Ředkev setá Red Meat se hodí k podzimnímu pěstování s výsevem od poloviny července, na povrchu má zelenošedou pokožku, dužnina je rubínově červené barvy. Vodnice Oasis F1 je pozdní, odolná proti chorobám, je krátkodobě skladovatelná, kulaté bulvičky bílé barvy mají příjemnou nasládlou chuť, nedřevnatí. Vodnice Primera F1 je bělomasá odrůda, která je vhodná pro přímý konzum, tepelnou úpravu i skladování, bulva je na temeni fialová a přechází ke kořeni do bílé. Vodnice Tokyo Cross F1 je raná odrůda kterou sklízíme cca 35 až 45 dnů od výsevu, má mírně ploché, sněhově bílé bulvy s příjemně jemnou, křupavou dužninou.

Chryzantéma Maiko (0118)

Chryzantéma Maiko je rychle rostoucí a nenáročná odrůda s výrazně členitými listy, které mají výrazně chryzantémovou chuť a aroma, které se u starších listů ještě zvýrazňuje.

Čínské zelí Cash F1 (typ Pak-Choy) (4458)

Čínské zelí Cash F1 (typ Pak-Choy) – řapíky jsou vhodné pro přípravu čerstvých listových salátů i pro tepelné zpracování, výborné do asijských polévek. Lze jej vysévat hustěji pro sklizeň mladých lahůdkových listů na čerstvé saláty. Vegetační doba 50 dní, pro produkci Baby listů 30 dní na jaře a na podzim, a 40 až 50 dní v zimě.

Hořčice čínská Komatsuna (0111)

Hořčice čínská Komatsuna – rostliny mají zelené listy s výraznou hořčičnou chutí, listy se v raném stadiu využívají na salát, dospělé se upravují dušením.

Hořčice čínská Red Giant (0112)

Hořčice čínská Red Giant – rostliny mají zelené listy s antokyanovým podbarvením a červená žebra, někdy jsou červené celé listové čepele. Červená barva je intenzívnější při dostatku až nadbytku slunečního svitu.

Laskavec trojbarevný Green Leaf Vegetable (0121)

Laskavec trojbarevný Green Leaf Vegetable je zelenolistá odrůda amarantu velmi vhodná pro použití za čerstva na saláty či k dušení, úprava jako špenát. Vyséváme od dubna do srpna pro postupnou sklizeň mladých listů. V zimním období lze pěstovat i v truhlících. Sklízíme mladé listy při výšce 6 až 12 cm. Pro sklizeň Baby listů sejeme do sponu 2 × 2 cm.

Mibuna (0129)

Mibuna – na jaře, v létě a na podzim potřebuje od setí do sklizně 30 až 40 dní, v zimě 50 až 60 dní. Mibuna je vhodná i pro zimní rychlení v truhlících.

Mizuna (0125)

Mizuna je japonská lahůdková zelenina, od března do října je doba od výsevu do sklizně 30 až 40 dní, v zimním období se prodlužuje až na 60 dní.

Okurka setá salátová hadovka Avantgarde F1 (2429)

Okurka setá salátová hadovka Avantgarde F1 je první český hybrid Burpless typu. Štíhlé, ale ostnité plody se vyznačují pevnou ale velice křehkou strukturou a výtečnou chutí. Rostlina není partenokarpická, pro vývoj plodu potřebuje opylovače. Avantgarde je vhodná pro pole a fóliovníky, kam má přístup hmyz. Odolná k hořknutí, ale 2 až 3 cm od stopku může hořknout.

Perila křovitá (0135)

Perila křovitá je směs zelenolisté a červenolisté odrůdy. Širokolisté odrůdy s vysokým obsahem přírodního antihistaminika, lze pěstovat i v květináči o průměru 15 cm. Jednotlivé listy sklízíme probírkou vyštipováním.

Ředkev setá Red Meat (3331)

Ředkev setá Red Meat je ředkev k podzimnímu pěstování s výsevem od poloviny července. Bulva má na povrchu zelenošedou pokožku, jemná dužnina rubínově červené barvy má jemnou, výraznou chuť. Ředkev setá Red Meat je určena pro přímý konzum a vzhledem k atraktivní barvě na řezu je i zajímavou oblohou. Odrůda je středně skladovatelná.

Vodnice Oasis F1 (4125)

Vodnice Oasis F1 je pozdní hybridní vodnice odolná proti chorobám. Sklízíme cca 50 až 60 dnů od výsevu. Je krátkodobě skladovatelná. Kulaté bulvičky bílé barvy o průměru 10 až 12 cm mají příjemnou nasládlou chuť, nedřevnatí.

Vodnice Primera F1 (4124)

Vodnice Primera F1 je bělomasá odrůda asijského typu, která je vhodná pro přímý konzum, tepelnou úpravu i skladování. Ploše kulovitá bulva vodnice Primera je na temeni fialová a přechází ke kořeni do bílé barvy.

Vodnice Tokyo Cross F1 (4123)

Vodnice Tokyo Cross F1 je raná odrůda, kterou sklízíme cca 35 až 45 dnů od výsevu. Má mírně ploché, sněhově bílé bulvy s příjemně jemnou, křupavou dužninou. Sklízíme je při průměru 6 až 9 cm. Vodnice Tokyo Cross je velmi dobře skladovatelná.

více informací méně informací