Duo line

DUO line - speciální kolekce zeleniny a květin

Kolekce Duo line – ne všechny plodiny mají barevnou škálu umožňující zařazení do kolekce Paleta barev. Některé mají pouze dvě výrazné barvy – pro ně je zde řada Duo line. Semena v sáčku jsou i u této kolekce barevně rozlišena a jejich barva odpovídá barvě plodů, hlávek či květů rostlin, které z nich vyrostou.

více informací méně informací

Kolekce Duo line

Do kolekce Duo line jsme zařadili: Černucha damašská Duo Mix je rychle rostoucí, vzpřímená letnička vhodná pro skupinové výsadby, směs odrůd s bordó a světle zelenými tobolkami. Semena ve směsi jsou barevně odlišená. Cibule kuchyňská směs barev svazková je směs červené a žluté lahůdkové cibule, výsev provádíme nahusto do řádků a sbíráme na zeleno, osivo ve směsi je barevně odlišeno. Endivie (štěrbák) směs barev je směs kadeřavých zelenolistých odrůd s bílým a žlutým srdcem, skládá se z odrůd Fijne Krul Groen (žlutá) a Pancelieri (bílá). Hrachor vonný Crimson and Blue Ripple má vonné květy jsou oblíbené k řezu, vyznačují se netradičním tmavým purpurovým a modrým žíháním na světlém podkladu. Kadeřávek Směs barev je směs odrůd se zeleným a zeleno-fialovým bublinatým silně zkadeřeným listem, polopozdní odrůdy jsou odolné k vybíhání do květu a k mrazům. Kortadérie (pampová tráva) Pink and White e vytrvalá velmi dekorativní mohutná okrasná tráva dosahující výšky až 200 cm s bílým a růžovým květenstvím. Osivo ve směsi kortadérie (pampová tráva) je barevně rozlišeno. Maceška zahradní velkokvětá Clear Crystals e oblíbená dvouletka pro skupinové záhonové výsadby, směs oranžové a tmavě purpurové velkokvěté macešky bez oka, osivo ve směsi je barevně odlišeno. Papričky okrasné Plamínek má nízké, kompaktní rostliny nesou svazek menších jehlancovitých plodů, které se vyvíjí nad úrovní listů, proto jsou výrazně dekorativní. Salát listový směs typu Bowl je směs poloraných odrůd listového salátu typu červenolistý a zelenolistý dubáček, osivo ve směsi je barevně rozlišeno. Salát listový směs typu Lolo je směs poloraných odrůd listového salátu s červeným a zeleným jemně zkadeřeným listem. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno. Tykev cuketa Směs kulatá je směs středně raných keříčkových cuket, která je složena z odrůdy s tmavě zeleným kulatým plodem a z odrůdy s jasně žlutým kulatým plodem.

Černucha damašská Duo Mix (9428)

Černucha damašská Duo Mix je rychle rostoucí, vzpřímená letnička vhodná pro skupinové výsadby. Používá se pro řez květů a zejména pro sušení nafouklých tobolek. Pěstování je snadné – vyséváme zásadně přímo na záhon brzy z jara nebo již na podzim. Černucha damašská Duo Mix klíčí v chladu. Upřednostňuje slunce a sušší stanoviště. Směs odrůd s bordó a světle zelenými tobolkami, výška 60 cm. Semena ve směsi jsou barevně odlišená. Barva semen černuchy damašské odpovídá barvě tobolek.

Cibule kuchyňská směs barev svazková (0515)

Cibule kuchyňská směs barev svazková je lahůdková cibulka – směs červené a žluté cibule, výsev provádíme nahusto do řádků a sbíráme na zeleno. Osivo je ve směsi barevně odlišeno. Barva semen odpovídá barvě cibulí.

Endivie (štěrbák) směs barev (4841)

Endivie (štěrbák) směs barev je směs kadeřavých zelenolistých odrůd s bílým a žlutým srdcem. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno, barva semen odpovídá barvě středů růžic. Endivie (štěrbák) směs se skládá z odrůd Fijne Krul Groen (žluté srdce) a Pancelieri (bílé srdce).

Hrachor vonný Crimson and Blue Ripple (9357)

Hrachor vonný Crimson and Blue Ripple je popínavá letnička používaná k výsadbám na záhony, balkóny a terasy, na popínání plotů a pergol. Vyžaduje oporu. Zaštípnutím za 2. až 3. listem napomůžeme rozvětvení rostlin. Květy jsou vhodné i k řezu, ve váze vydrží 4 až 7 dní. Vyžaduje slunné stanoviště a výživné půdy bohaté na vápník. Hrachor vonný Crimson and Blue Ripple nesnáší těžké a přemokřené půdy. Vonné květy jsou oblíbené k řezu, vyznačují se netradičním tmavým purpurovým a modrým žíháním na světlém podkladu. Semena ve směsi jsou barevně odlišena. Barva semen odpovídá barvě květů. Tento hrachor dorůstá až do výšky 200 cm. Kukuřice okrasná jahodová duo je směs dvou odrůd jahodové kukuřice s drobnými červenými a žlutými zrny. Je to jednoletá rostlina vysoká 150 cm s různobarevnými klasy.

Kadeřávek Směs barev (1321)

Kadeřávek Směs barev je směs složená z odrůd se zeleným a zeleno-fialovým bublinatým silně zkadeřeným listem. Polopozdní odrůdy jsou odolné k vybíhání do květu a velmi odolné k mrazům, snáší teploty až -15 °C. Kadeřávek sejeme do hnízd a následně jednotíme. Osivo ve směsi je barevně odlišeno. Barva semen kadeřávku odpovídá barvě listů.

Kortadérie (pampová tráva) Pink and White (9202)

Kortadérie (pampová tráva) Pink and White je směs travin s bílým a růžovým květenstvím. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno. Barva semen odpovídá barvě květenství. Vytrvalá velmi dekorativní mohutná okrasná tráva dosahující výšky až 200 cm. Mladé rostliny jsou citlivé na mráz, v prvním roce doporučujeme přezimovat ve skleníku nebo chránit na zimu chvojím či jiným mulčem. Dominantu může tvořit pampová tráva na břehu zahradního jezírka, kde bude kontrastovat s pestrými trvalkami. Kortadérie vynikne nejlépe jako soliterně pěstovaná travina.

Kukuřice okrasná jahodová duo (9567)

Kukuřice okrasná jahodová duo je jednoletá rostlina vysoká 150 cm s různobarevnými klasy vhodnými k zimní dekoraci. Tato okrasná kukuřice vyžaduje humózní půdy a teplejší, před větrem chráněné stanoviště. Sbíráme plně vyvinuté klasy s pevnými zrny. Směs dvou odrůd jahodové kukuřice s drobnými červenými a žlutými zrny.

Maceška zahradní velkokvětá Clear Crystals (9662)

Maceška zahradní velkokvětá Clear Crystals je oblíbená dvouletka používaná pro skupinové záhonové výsadby. Vyhovují jí slunná i mírně zastíněná stanoviště, nesnáší však sucho a úpal. Maceška zahradní velkokvětá je citlivá na zaschnutí při klíčení, výsev je nutno udržovat stále vlhký. Směs oranžové a tmavě purpurové (až černé) velkokvěté macešky bez oka. Osivo Clear Crystals ve směsi je barevně odlišeno. Barva semen odpovídá barvě květu rostliny.

Papričky okrasné Plamínek (9147)

Papričky okrasné Plamínek má nízké, kompaktní, pouze 15 až 20 cm vysoké rostliny nesou svazek menších jehlancovitých plodů. Plody se vyvíjí nad úrovní listů, jsou proto výrazně dekorativní. Papričky okrasné Plamínek jsou jsou směsí odrůd Plamínek červený a Plamínek žlutý. Semena ve směsi jsou barevně odlišena. Barva semen odpovídá barvě plodů.

Salát listový směs typu Bowl (3873)

Salát listový směs typu Bowl je směs poloraných odrůd listového salátu typu červenolistý (Dubared) a zelenolistý (Dubagold) dubáček. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno. Barva semen odpovídá barvě listů salátu.

Salát listový směs typu Lolo (3874)

Salát listový směs typu Lolo je směs poloraných odrůd listového salátu s červeným a zeleným jemně zkadeřeným listem. Osivo ve směsi je barevně rozlišeno.

Tykev cuketa Směs kulatá (0636)

Tykev cuketa Směs kulatá je směs středně raných cuket keříčkovitého typu. Keříčky jsou rozkladité a velkého vzrůstu. Směs je složena z odrůdy s tmavě zeleným kulatým plodem a z odrůdy s jasně žlutým kulatým plodem. Obě odrůdy je nejlépe sbírat při velikosti 5 až 8 cm. V této velikosti jsou plody tykve cukety lahodné chuti, vhodné pro přímý konzum i kuchyňské zpracování. Odrůda žluté barvy je velmi zajímavá zvýšeným obsahem betakarotenu. Semena jednotlivých odrůd jsou barevně odlišena. Barva semen odpovídá barvě plodu.

více informací méně informací