Nektar párty

Nektar párty

Nektar párty – směsi semen medonosných rostlin hlavně pro včely. Cíl optimální směsi Nektar párty byl zřejmý – zajistit maximální produkci nektaru a pylu po celou vegetační sezónu. Nektar párty je název naší nové kolekce semen medových pastevních/krmných směsí. Naše směsi semen pro motýly a čmeláky byly navrženy pro hobby pěstitele. Naše směsi pro včely splňují potřeby jak profesionálních včelařů, tak i nadšenců. Včely vždy tradičně patřily k firmě SEMO. V současné době máme na našich zařízeních devadesát včelích úlů, takže můžeme říci, že o včelách něco víme. Naše včelí pastva je namíchána na základě našich vlastních zkušeností. Některé měsíce jsou méně produktivní pro nektar a pyl než jiné. Tato kritická období nastávají brzy na jaře, koncem léta a na podzim. Správně sestavená směs musí poskytovat včelí stravu i v těchto slabších ročních obdobích. Tyto směsi pro opylovače a včely můžeme zařadit také do kategorie meziplodin.

více informací méně informací

Nektar párty – směs pro opylovače a včely

Směs pro opylovače (p9979)

Směs pro opylovače je trvalkový květinový mix, který byl vytvořen ve spolupráci s entomologem Jeromem Yvernaultem a se včelaři. Rostliny této směsi dosahují výšky 40 až 70 cm.
Směs pro opylovače – rozmanitost druhů zajišťuje vhodnost této směsi pro mnoho typů půd. Víceletá směs pro opylovače je ideální pro všechny druhy hmyzu a malé živočichy, zajišťuje jim úkryt a bohatý zdroj potravy. Odrůdy jsou vybírány pro jejich vysokou produkci nektaru a jejich vůni. Tuto směs letniček a trvalek vyséváme v březnu až dubnu nebo v srpnu až listopadu, kvetení je pak z jarního výsevu od léta a pak následující roky od jara. Výška směsi je 40 až 70 cm. Směs pro opylovače je složena z 23 letniček a 27 trvalek, např. nocenka zahradní, hvozdík bradatý, hadinec obecný, svazenka setá, pomněnka, kohoutek, večernice vonná, chrpa polní, chejr vonný, pupalka, chrpa luční, krásnoočko, lupina, kopr, měsíčnice, řebříček, krásenka, náprstník, atd.

Směs pro včely (p9945)

Směs pro včely – jedná se o biologicky rozmanitou směs atraktivních medonosných rostlin pro jarní výsevy, vyžaduje slunná stanoviště a rostliny dorůstají výšky až 80 cm. Směs pro včely vyžaduje slunná stanoviště a dorůstá do výšky přibližně 80 cm. Základem směsi je svazenka (28 %), komonice bílá (26 %), anýz (23 %). Dále pak kopr (6 %), hořčice bílá (5 %), řeřicha (3 %), pohanka (2 %), ředkev olejná (2 %), řepka jarní (2 %), brutnák (1 %), koriandr (1 %) a slunečnice. Optimální výsevek je 18 až 20 kg na hektar. Směs pro včely vyséváme od března do konce dubna a rostliny pak kvetou od května do září.

více informací méně informací

Hledat / vybrat produkt

Zobrazení všech 2 výsledků