Plíseň v záhonku

PoradnaKategorie dotazu: SEMOPlíseň v záhonku
Slávka Mašínová položil(a) se před 2 roky

Dobrý den. Zasadila jsem si do zrytého, relativně stinného záhonku měsíček (+ lichořeřišnici, hrachor, mátu) a měsíček pěkně bujel, už jsou tak 3-4 cm výhonky. Zatímco lichořeřišnice roste stále, růst měsíčku se zastavil a tak jsem zjistila, že se u něj dělá plíseň. Je pravda, že jsem záhon každý den zalévala. Jednak aby rostliny rostly, jednak aby do suchého záhonu nechodily kočky na záchod. Co mám teď s plísní v půdě dělat? Měsíček, který jsem vysadila, je vzácný, nechtěla bych, aby zahynul. Mám si pořídit nějaký přípravek, houbu, která plíseň sežere, nebo hodně hnojit? Nechat vyschnout, zalévat česnekovým odvarem proti plísni nebo výhonky oklepat a přesadit do květníku s propečenou hlínou a hlínu v záhonku vydezinfikovat vápnem? Co byste v takovém případě poradili? O plísni v květináči se dočtu mnoho, ale o té v záhonu téměř ne.
Zároveň je ještě možné, že jelikož zaléváme květiny vodou ze studny, může být voda ve studně sama o sobě plesnivá. Studnu nijak nečistíme, voda slouží na ,,zalévání“, ale zalévat také nejde čímkoliv. Všimla jsem si napřílkad, že pivoňky, co máme, mají bílé fleky na listech.
Budu ráda za jakoukoliv radu. Předem moc, moc děkuji.

Odpověď
mazalova Personál odpověděl(a) před 2 roky

Měsíček snese přesazení, určitě mu raději změňte stanoviště. Měsíčku vyhovuje půda chudá na dusík a osluněné místo. Také můžeme doporučit na místo, kde se plíseň objevuje, použít přípravek proti padání klíčních rostlin.

Facebooktwitter