Předpěstování petunií a pelargonií.

PoradnaKategorie dotazu: HOBBY TRHPředpěstování petunií a pelargonií.
semo Personál položil(a) se před 5 roky

dobrý den, letos jsem si poprvé koupil u vás semena pelargonií a pettunií.můžete mi prosím poradit, kdy je optimální doba začít s předpěstováním? A zda jsou nějaká specifika, která je vhodné dodržet pro dobré vzejítí rostlinek ? Děkuji za odpověď Staša

Odpověď
semo Personál odpověděl(a) před 5 roky

Dobrý den, na zadní straně našich sáčků je uveden termín výsevu. U muškátů které mají hodně dlouhou vegetační dobu doporučujeme výsev prosinec – únor, předpěstování trvá 4 měsíce, vysazujeme v květnu. Je to oblíbená trvalka pěstovaná jako letnička. Rostliny s okrouhlým listem s charakteristickým proužkem. Uplatní se jako balkónová rostlina pro pěstování v nádobách, okenních truhlících i k výsadbě na záhony. Vyžaduje slunné stanoviště a provzdušněnou neutrální až zásaditou půdu. Vyséváme do propařené, strukturní zeminy a jemně zasypeme. Zajistíme doporučenou teplotu a po vyklíčení dostatek světla. Přepichujeme 3 – 4 týdny po výsevu. Následně rozsadíme jednotlivé rostliny do květináčů. V průběhu vegetace přihnojujeme a odstraňujeme uvadlé květy. K bohatému kvetení potřebují slunce a teplo. Přezimuje na světlém místě při teplotě min. 5 – 10 °C.

Petunie: výsev leden-březen, předpěstování trvá 3 měsíce. Oblíbená letnička vhodná do okenních truhlíků i k záhonovým výsadbám. Vyžaduje slunnou, teplou polohu a výživnou humózní půdu. Nesnáší větrné stanoviště. Semeno sejeme na povrch jemně zpracovaného propařeného substrátu a jenom velice slabě zasypeme. Po třech týdnech přepikýrujeme a následně rozsadíme do hrnků. V průběhu vegetace odstraňujeme uvadlé květy a pravidelně přihnojujeme. PELETOVANÉ OSIVO petúnií je BALENO V UMĚLOHMOTNÝCH AMPULKÁCH, KTERÉ ZABRÁNÍ POŠKOZENÍ PELET. Pelety jsou náročnější na vysokou vlhkost substrátu při klíčení. Peletka musí být několikrát zalita, aby nasála vodu a praskla nebo se peletovací hmota odplavila a semínko mohlo vyklíčit. Udržujte proto při klíčení pelet 100% vlhkost prostředí, optimálně překrytím výsevní misky tabulkou skla nebo fólií.

Facebooktwitter