Tykev fíkolistá vs tykev sprinter f1

PoradnaKategorie dotazu: SEMOTykev fíkolistá vs tykev sprinter f1
Anonymní položil(a) se před 5 roky

Jaký je porozovatelný rozdíl mezi těmito druhy semen podnoží (vzrůstnost, odolnost proti škůdcům,  podnebí, nároky na půdní podmínky a podob.) Nikde jsem nezískal relevantní informace, v semenãřství „Vaněk“ mi sdělili, že je stejné. Proč to tedy produkujete?
Děkuji za odpověď
Pavel Kaška

Odpověď
Jan Prášil Personál odpověděl(a) před 5 roky

TYKEV FÍKOLISTÁ – selekce SM-CF 106 F1 (Cucurbita ficifolia C. Bouché) je tykev používaná jako podnož pro roubování okurek a melounů. Má dobrou afinitu s většinou pěstovaných odrůd. Bohatý kořenový systém odolný vůči půdním patogenům a zajišťuje bujný růst naroubované rostliny a vysokou plodnost.  Podnož je rezistentní k fusáriovému vadnutí. Roubovanci vykazují vysokou toleranci k chladu a méně vyrovnané závlaze.   SPRINTER F1  je mezirodový hybrid Cucurbita maxima x cucurbita moschata). Tato tykev je speciálně vyšlechtěná  podnož pro roubování okurek a melounů. Má výbornou afinitu s většinou pěstovaných odrůd. Vyniká mohutným kořenovým systémem, je rezistentní k fusáriovému vadnutí.  Jejími přednostmi oproti tykvi fíkolisté jsou tenčí hypokotyl (stonek klíční rostliny) a především to, že dutinku v hypokotylu vytváří později a tato je menší. Tím zlepšuje afinitu – přijatelnost a je s ní snazší práce při roubování.  
Tyto informace mají naši prodejci běžně k dispozici, je  součástí námi vydávaných popisů sortimentu. Omlouváme se, že Vám je nepředali.

Facebooktwitter