Tykev na semeno

PoradnaKategorie dotazu: HOBBY TRHTykev na semeno
Anonymní položil(a) se před 6 roky

Dobrý den, mohli byste mi poradit odrůdu tykve (dýně), která se pěstuje na semena se slupkou ke konzumaci. Doposud jsme pěstovali odrůdu Goliáš a Halloween. Zdá se nám že mají málo semen. Semínka solíme a opékáme ve slupce.
Děkuji
Jaroslav Mátl                                                                                                                                       Rajhrad

Odpověď
Jan Prášil Personál odpověděl(a) před 6 roky

Bohužel tykve s opravdu velkým semeny na konzumaci jich tvoří poměrně málo. Halloween je v současnosti asi nejlepší volba. Pokud by Vám nevadili semínky asi o třetinu menší, tak je ještě možnost použít odrůdu Tykev YELLOWGIRLS F1. Má o něco více semen v plodu, ale především jich tvoří na rostlině více a z jednotky plochy pak máte vyšší výnos semene.  
Na závěr jedna doplňující informace. O požadavku tykve na semeno na „loupačku“ s vekým semenem a vyšším výnosem semene více, a intenzívně na takové odrůdě již dlouhodobě pracujeme. Pomalu se toto šlechtění blíží k úspěšnému konci. Dá se předpokládat, že první osivo bude dostupné tak někdy za tři roky.

Facebooktwitter