Všeobecné nároky letniček výsévaných přímo na stanoviště? Jak se pěstují letničky přímo na stanovišt

PoradnaKategorie dotazu: HOBBY TRHVšeobecné nároky letniček výsévaných přímo na stanoviště? Jak se pěstují letničky přímo na stanovišt
semo Personál položil(a) se před 15 roky

Nároky -světlo -teplo -voda -vzduch -výživa a hnojení -choroby a škůdci Pěstování na semeno postup od přípravy půdy až po sklizeň semen z hlediska semenářského podniku?

Odpověď
semo Personál odpověděl(a) před 15 roky

Váš dotaz je tak obsáhlý, že zodpovědět ho, by znamenalo napsat knížku. Bohužel nemůžeme a nechceme suplovat práci renomovaných vydavatelských domů. Navíc letničky patří do různých čeledí, rodů a druhů, pocházejí z různých stanovišť a tudíž se jejich nároky značně liší. Obecně platí, že pravé letničky musí ukončit vegetační cyklus v krátké době – to znamená vyrůst, vykvést a vytvořit semena. Proto mají vysoké nároky na světlo, teplo, živiny… Ale jsou letničky preferující půdy kyslé nebo alkalické, písčité nebo více hlinité. Skutečně doporučujeme obrátit se na specializovanou literaturu, která je teď lehce dostupná. Navíc semenářské pěstitelské technologie jsou technologiemi firem samotných – jejich know-how a i v odborné literatuře jsou tyto postuopy narozdíl od pěstitelských technologií popsány obecně. Omlouváme se, ale ani naše společnost není a nemůže být v tomto ohledu vyjimkou.

Facebooktwitter